jak bawić się z psem w domu?

Jak bawić się z psem w domu?

Czworonożni przyjaciele potrzebują wysiłku fizycznego oraz intelektualnego każdego dnia. Nie oznacza to jednak, że musisz codziennie organizować psiakowi czas na wolnym powietrzu. Domowa przestrzeń również może być miejscem zabaw oraz treningów, o ile dobrze ją zorganizujesz. Jakie gadżety Ci się przydadzą? Jak bawić się z psem w domu? Przedstawiamy kilka pomysłów!

Jak bawić się z psem w domu? Przydatne gadżety

Zorganizowanie zajęć dla psa w domowych warunkach nie jest trudne – wymaga jedynie nieco przygotowania. Na pewno warto zaopatrzyć się w zapas przekąsek, zwłaszcza jeśli zamierzasz połączyć zabawę z treningiem. Nabywanie nowych umiejętności powinno być nagradzane, by utrwalać u pupila pozytywne wzorce.

Przy niektórych rozrywkach możesz wykorzystać gadżety, które już prawdopodobnie posiadasz – np. sznurkowe liny lub pluszowe zabawki dla psa. Dobrym pomysłem może być również zakup maty węchowej lub ażurowej kulki. Pomiędzy materiałowymi elementami lub wewnątrz kuli wystarczy umieścić smakołyki, a następnie zaprosić psiaka do zabawy. Możesz również wykonać te gadżety samodzielnie, np. z kartonu czy starych ścinków materiału.

Domowy tor przeszkód, czyli przyjemne z pożytecznym

Choć potrzeby różnych psów są bardzo zróżnicowane, to bez wątpienia każdy czworonóg musi mieć zapewnioną dzienną dawkę ruchu. Możesz zaspokoić tę potrzebę, organizując w swoim domu tor z przeszkodami. Jak bawić się w ten sposób z psem w domu? Wystarczy, że umieścisz na drodze pupila kilka różnych przedmiotów (np. krzesło, skrzynka, wiaderko), a następnie przeprowadzisz go przez ten slalom.

Aby zachęcić psiaka do omijania poszczególnych przeszkód, warto zaopatrzyć się w smakołyk i trzymać go blisko pyska pupila. Po prawidłowym przejściu slalomu na czworonoga będzie czekać pyszna nagroda, co z pewnością będzie sporą motywacją.

Dobrą metodą na „wybieganie” psiaka w domowych warunkach jest również nauka aportowania. Tutaj możesz wykorzystać pluszowe maskotki lub piłkę. Pamiętaj, by za każde przyniesienie zabawki chwalić pupila, a także odpowiednio go nagradzać (np. smakołykiem treningowym).

Jak bawić się z psem w domu? Węchowe rozrywki dla pupila

Wysiłek intelektualny jest dla psów niemal tak samo ważny, jak fizyczne zmęczenie. Dotyczy to zwłaszcza ras gończych oraz pasterskich. Jak bawić się z psem w domu, by zmęczyć go intelektualnie? Możesz rozpocząć od klasycznej zabawy w chowanego. Do tej rozrywki przyda się druga osoba, która zatrzyma psiaka do momentu, w którym się schowasz. Następnie pupil powinien otrzymać komendę „szukaj” i spróbować odnaleźć swojego właściciela. Pamiętaj, by nagrodzić jego sukces – najlepiej dobrym słowem i smakowitą przekąską.

Mniej absorbującymi uwagę właściciela zabawami są właśnie maty węchowe czy ażurowe kulki. Aby zjeść coś pysznego, psiak musi odnaleźć smakołyk ukryty pod fragmentami materiału lub toczyć kulkę tak długo, aż wypadnie z niej przekąska. Zabawki idealne do wspólnego spędzania czasu z pupilem znajdziesz w naszym sklepie online – sprawdź już teraz!

Podobne wpisy