Jak przygotować psa do podróży?

Jak przygotować psa do podróży?

Wycieczka poza znajome rejony to dla pupila spory stres. Długie przebywanie w środku transportu (samochodzie, pociągu, autobusie) również nie ułatwia psiakowi przystosowania się do sytuacji. Przed wyruszeniem w podróż warto się przygotować tak, by zminimalizować stres czworonoga i zadbać o jego potrzeby. W jakie gadżety warto się zaopatrzyć? Jak przygotować psa do podróży?

Pakowanie i planowanie, czyli jak przygotować psa do podróży?

Wybierając się na urlop czy wycieczkę z pupilem, warto wcześniej zaplanować rozkład dnia. Psiak powinien mieć czas na najedzenie się i załatwienie swoich potrzeb przed podróżą, a także tuż po niej. Jeśli wybierasz się w jakieś konkretne miejsce, to warto zawczasu zorientować się, czy w okolicy znajdują się parki, ścieżki do spacerowania lub psie wybiegi.

Jak przygotować wyposażenie dla psa do podróży? Przede wszystkim zadbaj o podstawy, czyli ulubiony kocyk, porządne szelki lub obrożę, smycz i drobne przekąski. Możesz również zaopatrzyć się w przenośny zestaw podróżny, w którym umieścisz karmę oraz wodę. Pamiętaj także, by zabrać ilość pokarmu odpowiednią do długości pobytu, jak również miski Twojego pupila.

Jak przygotować psa do długiej podróży w transporcie publicznym?

W niektórych środkach transportu zbiorowego przewożenie pupili jest zabronione. Nim więc ruszycie w podróż, zweryfikuj tę informację na stronie swojego przewoźnika. Do autobusu czy pociągu zabierz kocyk, który rozłożysz na podłodze lub fotelu. Pamiętaj także, by spakować książeczkę zdrowia pupila. Niektórzy przewoźnicy mogą również wymagać założenia kagańca, nawet jeśli psiak nie jest agresywny.

Sposobem na umilenie podróży i zmniejszenie stresu jest zainteresowanie czworonoga ulubionymi maskotkami. Pluszowe zabawki dla psa pomagają zmniejszyć napięcie, a także zajmują pupila i zwiększają jego poczucie bezpieczeństwa. Pamiętaj również o tym, by przed wejściem oraz po opuszczeniu autobusu czy pociągu zapewnić czworonogowi solidną dawkę ruchu. Dłuższy spacer przed i po ułatwi podróżowanie i pozwoli na załatwienie wszystkich potrzeb fizjologicznych.

Jak przygotować psa do podróży samochodem?

Podróżowanie z psiakiem samochodem jest pod wieloma względami łatwiejsze. Możesz robić częstsze przerwy, a także bardziej zadbać o komfort pupila. Aby podróż przebiegała bezpiecznie, warto wcześniej zaopatrzyć się w kojec lub specjalny pas dla psów. Pamiętaj, że Twój czworonożny przyjaciel nie może swobodnie poruszać się po samochodzie – takie zachowanie grozi mandatem, a w najgorszym scenariuszu wypadkiem.

Psiak powinien mieć przy sobie ulubioną zabawkę i kocyk. W ten sposób stworzysz namiastkę domowych warunków w tej stresującej sytuacji. Jeśli Twój pupil cierpi na chorobę lokomocyjną, to warto wstrzymać się z podawaniem dużych posiłków do momentu dotarcia do celu.

Te kilka porad pozwoli Ci bezpiecznie i bez stresu wybrać się z psiakiem na urlop czy wycieczkę. Szukasz odpowiedniego wyposażenia? Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego i wybierz gadżety doskonałej jakości w przystępnych cenach!

Podobne wpisy