pies z przysmakami dla psów

Jakie przysmaki dla psów wybrać?

Psie przysmaki to ważny element diety pupila. Są nie tylko dodatkowym źródłem składników odżywczych, ale także smaczną nagrodą treningową. Warto zadbać o to, by przekąski te były dopasowane do potrzeb psa – czyli jego wielkości oraz preferencji. Należy również zwrócić uwagę na skład i pochodzenie smaczków. Jak powinny być przechowywane przekąski? Jakie przysmaki dla psów wybrać, by wprowadzić do ich diety wartościowe składniki? Sprawdź już teraz!

Jakie przysmaki dla psów wybrać? Zwróć uwagę na skład produktu

Z pewnością zdajesz sobie sprawę z tego, jaki wpływ na zdrowie i witalność Twojego psa ma odpowiednia dieta. Serwowanie pupilom karmy o niskiej zawartości składników odżywczych może prowadzić do niedoborów, chorób, a także otyłości. Podobnie jest z przysmakami – one również stanowią istotny element diety czworonoga.

Jakie więc przysmaki dla psów wybrać, by im nie zaszkodzić? Przede wszystkim sięgnij po produkty bogate w mięso, warzywa czy owoce. Unikaj zbóż, sztucznych konserwantów, barwników czy zapychaczy. Warto omijać także bardzo tłuste smaczki, których wysoka kaloryczność może szybko doprowadzić do otyłości. Zamiast tego sięgnij po przekąski pochodzenia naturalnego, jak najmniej przetworzone, z dużą zawartością białką – Twój pupil z pewnością będzie wdzięczny!

Jakie przysmaki dla dużego i małego psa warto wybrać?

Psy mają zróżnicowane potrzeby. Wynikają one nie tylko z różnic pomiędzy rasami, ale również wielkości pupili. Niewielkie psy zadowolą się przekąską wielkości jednego ziarenka karmy, podczas gdy większe czworonogi mogą preferować konkretniejsze przysmaki (np. ucho wieprzowe).

Nagroda za trening czy udany spacer powinna być również dostosowana do pupila pod względem miękkości. Niewielkie psy mogą nie poradzić sobie z twardym porożem jelenia czy kością, podczas gdy większe czworonogi będą taką przekąską wręcz zachwycone.

Jakie naturalne przysmaki dla psa zajmą pupila na dłużej?

Mianem naturalnych przysmaków najczęściej określamy przekąski pochodzenia zwierzęcego w nieprzetworzonej formie. Można do nich zaliczyć wspominane już poroże, królicze lub wieprzowe uszy czy też kości. Takie przysmaki świetnie sprawdzą się w sytuacji, gdy pupil musi przez jakiś czas pobyć sam i chcemy, by miał odpowiednie zajęcie.

Jakie przysmaki dla psa juniora będą najlepsze? Warto wybierać nieco twardsze warianty przekąsek, by szczeniak z rosnącymi zębami mógł swobodnie je gryźć. W przypadku nagradzania małego pupila lepiej sięgnąć po nieduże kawałki, aby junior poradził sobie z ich żuciem i połykaniem. W przypadku seniorów lepiej postawić na przysmaki dla psów całkiem miękkie, takie jak królicze uszy. W asortymencie naszego sklepu znajdziesz najlepsze przekąski o sprawdzonym składzie, idealne dla każdego czworonoga. Przekonaj się już teraz!

Podobne wpisy